Bartosz Czechowicz | 13 kwietnia 2018, 20:20

Smartfony z Androidem będą mogły automatycznie odrzucać połączenia od telemarketerów

Duże usprawnienie dla użytkowników Androida. Aplikacja Google Phone, która jest domyślnym dialerem na urządzeniach Pixel, Nexus oraz Android One, pozwoli na automatyczne przekierowywanie niechcianych połączeń do poczty głosowej. Chodzi o wszelkiego rodzaju rozmowy, które oprogramowanie uzna za potencjalny spam.

Software już w 2016 roku zaczął ostrzegać swoich użytkowników przed tego typu telefonami. Teraz program idzie o krok dalej. Nowa funkcja jest obecnie w fazie testów, co oznacza, że może zawierać różnego rodzaju błędy, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, to niedługo będą mogli korzystać z niej wszyscy użytkownicy aplikacji Google Phone. Warto tylko pamiętać, że oprogramowanie w żaden sposób nie powiadomi nas, że w danej chwili mamy połączenie od potencjalnego spamera. Nie wydaje się to jednak dużą startą, oczywiście, jeśli dialer faktycznie będzie odrzucał tylko rozmowy od np. uciążliwych telemarketerów.

Zobacz, jakie smartfony cieszą się największą popularnością!


Użytkownicy Androida powinni docenić usprawnienie, nad którym pracuje Google. Nachalny telemarketing wciąż ma się dobrze i spora część z was z pewnością nie raz miała problemy z częstymi połączeniami dotyczącymi zaproszeń na np. prezentację garnków czy innego wyposażenia kuchennego. Miejmy tylko nadzieję, że program będzie działał poprawnie i na pocztę głosową nie będą lądować np. wiadomości od znajomych. 

Źródło: 9to5google