Piotr Gontarczyk | 26 kwietnia 2018, 03:12

Windows 10: planowana na marzec aktualizacja kwietniowa pojawi się w maju

Przynajmniej rok się zgadza. Z informacji pochodzących od jednego z chińskich sklepów wynika, że aktualizacja April Update dla systemu operacyjnego Windows 10 zostanie przez Microsoft wydana 8 maja (wtorek). Ze względu na różnice czasowe, w Chinach będzie to już 9 maja (środa).

Informacja ta pochodzi z wewnętrznej noty przesłanej do sprzedawców. Sam Microsoft oficjalnej daty udostępnienia April Update dla Windowsa 10 jeszcze nie podał, ale ta ze źródła zdaje się być całkiem prawdopodobna. Następny wtorek wypada 1 maja i wtedy powinniśmy spodziewać się jeszcze jednej aktualizacji zabezpieczeń lub przygotowującej system operacyjny do April Update. Następny wtorek wypada właśnie 8 maja.

Pierwotnie wiosenna aktualizacja dla systemu Windows 10 planowana była na marzec i miała zmieniać wersję systemu na 1803 (rok i miesiąc). Miała też nazywać się Spring Creators Update, ale Microsoft zmienił ją na April Update. Jeżeli aktualizacja ta pojawi się w podanym powyżej terminie to mielibyśmy dość śmieszne zestawienie - wersja 1803 o nazwie April Update wydana w maju. Taki scenariusz jednak ostatecznie nie spełni się. Ekipa WZor w Microsoft Update Catalog zauważyła nowy numer wersji dla April Update - 1804. Do tej pory Microsoft wydał już dwie kompilacje April Update, które kandydowały do uzyskania statusu RTM. W obu odkryto poważne błędy. Zmiana numeru wersji może oznaczać, że pojawi się jeszcze jedna kompilacja w ramach programu Windows Insider. Być może ostatnia.