Bartosz Czechowicz | 14 maja 2018, 19:58

Seria Deus Ex będzie kontynuowana, ale na kolejną część trochę poczekamy

Deweloper skupia się teraz na innych projektach. Seria Deus Ex nie została uśmiercona - ujawnił David Anfossi ze studia Eidos Montreal. Firma, wbrew niektórym plotkom, najprawdopodobniej ma zamiar dostarczyć nam nową część przygód Adama Jensena. Niestety, na ewentualną kontynuację Rozłamu Ludzkości przyjdzie nam dość długo poczekać.

Powrót marki Deus Ex w 2011 roku wzbudził spore zainteresowanie wśród graczy i branżowej prasy, a sam Bunt Ludzkości został bardzo ciepło przyjęty na rynku - średnia ocen recenzentów w serwisie Metacritic wynosi 90%, podczas gdy internauci wystawili tamtej produkcji notę 8,5/10. Na kontynuację tytułu trzeba było czekać aż do 2016 roku. Rozłam Ludzkości nie zebrał już tak dobrych opinii, ale całość oceniono pozytywnie (83% i 6.5/10 na Metacriticu). Niestety, gra nie sprzedała się zbyt dobrze, a internet szybko obiegły doniesienia, że serię zawieszono, a kolejna część może nawet nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

Yosuke Matsuda, dyrektor generalny Square Enix, jesienią zeszłego roku powiedział, że marka Deus Ex powróci, ale musi poczekać na swoją kolej. Teraz jego słowa potwierdził David Anfossi. Zdradził on, że Eidos Montreal skupia się teraz na trzech innych grach (Shadow of the Tomb Raider, The Avengers i jedna, nieznana jeszcze produkcja) i po prostu nie ma czasu, żeby przygotować kolejną część serii. Kiedy dostaniemy kontynuację przygód Adama Jensena? Tego, niestety, nie wiadomo. Niewykluczone jednak, że poczekamy na nią nawet kilka lat, tak, jak miało to miejsce w przypadku Rozłamu Ludzkości.

Źródło: wccftech