Bartosz Czechowicz | 14 maja 2018, 20:19

Windows 10 April 2018 Update powoduje problemy wśród użytkowników nośników SSD Toshiby

Nie, to nie żart. Windows 10 April 2018 Update powoduje problemy na komputerach z nośnikami SSD od Toshiby - pisze serwis Softpedia. To już kolejne doniesienia dotyczące błędów w najnowszej wersji promowanego przez Microsoft systemu operacyjnego.

Wcześniej słyszeliśmy o wyświetlaniu przez oprogramowanie czarnego obrazu, niebieskich ekranach śmierci, kłopotach z przeglądarką Chrome i usterce związanej z nośnikami SSD Intela. Teraz wiemy, że aktualizacje powoduje także problemy w przypadku pamięci flash dostarczanych przez Toshibę. Z udostępnionych w sieci materiałów wynika, że osoby, które  korzystają ze sprzętu Japończyków i zdecydowały się na pobranie pakietu April 2018 Update, mogą spodziewać się krótszego czasu pracy baterii swoich komputerów. Błąd podobno dotyczy serii Toshiba XG4, Toshiba XG5 i Toshiba BG3, ale niewykluczone, że występuje on także w przypadku modeli z innych linii.

Microsoft ujawnił, że wie o problemie i pracuje nad tym, żeby zablokować możliwość instalacji nowego systemu u osób korzystających z wymienionych wcześniej nośników SSD. Kiedy natomiast możemy spodziewać się łatki, która usunie błąd? Nie wiadomo, chociaż zachodnia prasa spekuluje, że odpowiednia aktualizacja pojawi się 12 czerwca, czyli w następy Patch Tuesday. Oznacza to, że poczekamy na nią prawie miesiąc. Nietrudno domyślić się, jak kolejna wada Windowsa 10 April 2018 Update odbije się na opinii platformy.

Źródło: softpedia