Adrian Kotowski | 14 maja 2018, 20:31

Anand Chandrasekher odchodzi z Qualcomma

Czy to koniec działu chipów serwerowych firmy? Anand Chandrasekher poinformował na swoim koncie na Twitterze, że odchodzi z Qualcomma. Informacja jest o tyle ciekawa, że to właśnie Chandrasekher odpowiadał za cały segment jednostek serwerowych, w których rozwój bardzo mocno inwestowało amerykańskie przedsiębiorstwo.

Qualcomm miał wielkie plany przejęcia rynku serwerowego z rąk Intela. Posłużyć miała do tego rodzina chipów Centriq 2400 oferująca do 48 rdzeni Falkor (ARMv8) taktowanych zegarem 2,2 GHz, wyposażonych w 60 MB pamięci cache L3, sześciokanałowy kontroler pamięci DDR4 i 32 linie PCIE. Osobą odpowiedzialną za wprowadzenie tego produktu na rynek był wspomniany wcześniej Anand Chandrasekher, od dzisiaj były już pracownik Qualcomma.

Anand Chandrasekher

Nie podano żadnych powodów odejścia tak ważnego członka kadry kierowniczej. Z pomocą przychodzi jednak serwis Bloomberg, który kilka dni temu informował, że Qualcomm zamierza sprzedać swój dział chipów serwerowych. Wskazywać na to ma m.in. wypowiedź Steve’a Mollenkopfa, CEO firmy, który podczas spotkania z inwestorami wspominał o ograniczeniu wydatków w segmentach, które nie są kluczowe dla jego podmiotu. Jeśli te doniesienia są prawdziwe, dla Chandrasekhera nie było po prostu miejsca w przedsiębiorstwie. Sam zainteresowany udostępnił tylko krótką wiadomość, którą możecie przeczytać poniżej.

Źródło: Twitter