Bartosz Czechowicz | 14 maja 2018, 21:21

Google: nowa wersja reCAPTCHA sama rozpozna, czy ma do czynienia z człowiekiem

To ogromne usprawnienie. Google ujawniło właśnie, że mechanizm reCAPTCHA doczekał się bardzo ważnej poprawki. Jego najnowsza wersja, v3, samoczynnie rozpozna, czy ma do czynienia z człowiekiem. Oznacza to, że nie będziemy musieli już przepisywać uciążliwych kodów, analizować układanek czy wykonywać jakichkolwiek innych, mocno problematycznych aktywności.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale reCAPTCHA ma chronić strony przed botami. System był jednak bardzo uciążliwy dla użytkowników sieci, więc Google postanowiło go usprawnić. Jak dokładnie ma działać mechanizm v3? Z udostępnionych w internecie materiałów wynika, że rozwiązanie w najnowszej wersji będzie analizować aktywność w danej witrynie i na jej podstawie określi, czy ma do czynienia z człowiekiem, czy z programem. Sprawdzane mają być m.in. ruchy kursora myszy.

Nowa edycja reCAPTCHA jest obecnie w fazie beta. Niestety, nie wiadomo, kiedy mechanizm zostanie wydany w swojej finalnej wersji. Zainteresowani nim deweloperzy powinni sprawdzić tę stronę. W serwisie znajdziecie informacje na temat mechanizmu (uwaga, witryna w języku angielskim).

Źródło: Google