Piotr Gontarczyk | 15 maja 2018, 07:34

AMD dostarcza próbki nowych Threadripperów

Nowe, duże procesory coraz bliżej. Druga generacja procesorów AMD z architekturą Zen+ pojawiła się już pod postacią układów Raven Ridge oraz Pinnacle Ridge. Pierwsze to jednostki ze zintegrowanymi GPU AMD Vega. Jeśli chodzi o produkty konsumenckie, to AMD ma trzy serie procesorów Ryzen.

Sprawdź ceny procesorów AMD Ryzen 5 2600X oraz Ryzen 7 2700X

Mowa oczywiście o procesorach Ryzen Threadripper, które niebawem też doczekają się swojej drugiej generacji, wykorzystującej ulepszoną architekturę. Układy Threadripper 2000 to jednostki produkowane w 12-nanometrowej litografii, dzięki której powinniśmy spodziewać się lepszych zegarów i być może też niższego poboru energii. Threadrippery to procesory dla platformy HEDT (High-end Desktop), a więc dla najbardziej zapalonych entuzjastów komputerów, którzy nie bacząc na cenę chcą mieć to, co na rynku najlepsze.

Z ujawnionych informacji wynika, że próbki procesorów Ryzen Threadripper drugiej generacji firma AMD już rozsyła do swoich partnerów na rynku. To może oznaczać, że ich rynkowy debiut w trzecim kwartale bieżącego roku zdaje się być bardzo prawdopodobny. Pod koniec kwietnia od samej firmy AMD dowiedzieliśmy się, że planowane są co najmniej trzy nowe procesory Ryzen Threadripper - 2900X, 2920X oraz 2950X.