Adrian Kotowski | 15 maja 2018, 14:17

PowerColor Radeon RX Vega 56 Nano Edition zostanie zaprezentowany na targach Computex 2018

Firma wykorzystuje sytuację na rynku. PowerColor zapowiedział pojawienie się na targach Computex i przedstawienie tam swoich nowych produktów. Jednym z nich będzie karta graficzna Radeon RX Vega 56 Nano Edition, której prototyp został ujawniony w kwietniu tego roku. Na dokładną specyfikację trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, choć można zakładać, że będziemy mieli do czynienia z Vegą 56 pracującą z zegarami znanymi z modelu referencyjnego.

Uwagę zwraca już sama nazwa karty. Wygląda na to, że nie doczekamy się wprowadzenia prawdziwej Vegi Nano, którą w ubiegłym roku dumnie prezentowało AMD (a właściwie były już szef działu marketingu firmy). Zamiast tego mamy otrzymać model Vega 56 z dopiskiem Nano Edition, który wskazuje po prostu na małe rozmiary urządzenia.

PowerColor Radeon RX Vega 56 Nano Edition

O ile krótkie PCB nie jest niczym nowym, bo korzystają z niego też inne karty z rodziny Vega (jak Sapphire RX Vega 56 Pulse), to niewielki system chłodzenia z jednym wentylatorem jest czymś, co na pewno wyróżnia produkt na tle konkurencji. Dzięki udostępnionemu zdjęciu wiemy, że karta będzie wymagać do działania podpięcia dwóch wtyczek zasilania – jednej 8-pin i jednej 6-pin. Na pokładzie znajdą się cztery wyjścia wideo: trzy DisplayPort 1.4 i jedno HDMI 2.0b.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak PowerColor poradził sobie z zapewnieniem odpowiedniej wydajności rozpraszania energii cieplnej. Nie jest przecież tajemnicą, że karty Vega nie należą, delikatnie rzecz ujmując, do produktów energooszczędnych. Z niecierpliwością oczekujemy więc premiery i pierwszych testów Radeona RX Vega 56 Nano Edition.

Źródło: prasowe