Adrian Kotowski | 15 maja 2018, 16:51

Cliff Bleszinski ogłosił zamknięcie studia Boss Key Productions

Niespełnione ambicje. Studio Boss Key Production oficjalnie zakończyło działalność, co potwierdził na swoim twitterowym koncie szef zespołu, Cliff Bleszinski. W dorobku firmy są zaledwie dwie gry, które jednak nie zdobyły uznania graczy i co ważniejsze, nie wygenerowały odpowiednich przychodów, by móc rozwijać nowe projekty.

Gdy Bleszinski ogłaszał założenie Boss Key Production raczej nie spodziewał się, że już cztery lata później jego przedsiębiorstwo będzie musiało zniknąć z rynku. Deweloper zapowiadał, że przygotuje grę, która odświeży skostniały segment strzelanek, ale niestety LawBreakers nie było tak dobre, jak się spodziewano. Pomimo promocji ze strony Sony, tytuł nie przyciągnął zbyt dużej liczby graczy, a społeczność topniała z tygodnia na tydzień. Gra nie miała żadnych szans w starciu z lepszym Overwatch, który nadal ma się świetnie i jest dalej rozwijany.

LawBreakers

Boss Key Production postanowiło porzucić rozwój swojej flagowej strzelanki, by zaprezentować tytuł Radical Heights, będący kolejną wariacją popularnego ostatnio trybu battle royale. Jak czytamy w oświadczeniu Bleszinskiego, decyzja o wprowadzeniu na rynek tej gry została podjęta, gdy było już za późno i uratowanie studia i tak było niemożliwe.

Były już szef Boss Key Production zamierza odpocząć od tworzenia gier i skupić się na rodzinie. Zapowiedział przy tym, że nie jest to pożegnanie z branżą i w przyszłości zobaczymy prawdopodobnie jego kolejną produkcję. Pytanie tylko, czy po dziełach Boss Key Production jest w ogóle szansa, by Cliffy B przygotował tytuł mogący przyciągnąć graczy i wydawców, chcących go sfinansować. W obu przypadkach może być to niestety bardzo trudne.

Źródło: Twitter