Bartosz Czechowicz | 15 maja 2018, 17:57

ZTE nubia Z18 będzie najwydajniejszym smartfonem ze Snapdragonem 845

Wskazują na to pierwsze testy. ZTE przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego, high-endowego smartfona z rodziny nubia. Sprzęt ma zadebiutować pod nazwą Z18 i, jeśli wierzyć informacjom, którymi podzielił się producent, będzie on dużo wydajniejszy, niż flagowce pokroju Samsunga Galaxy S9+ czy Huaweia P20 Pro.

Ni Fei, dyrektor marki nubia, zdradził, że urządzenie w benchmarku AnTuTu uzyskało nieco ponad 280 tysięcy punktów. Dla porównania, bazująca na Snapdragonie Xperia XZ2 Compact ma "zaledwie" 265 tysięcy punktów, a sprawdzian Samsunga Galaxy S9+ zakończył się rezultatem prawie dochodzącym do 247 tysięcy punktów. Daleko w tyle został konkurencyjny Huawei P20 Pro, który którego aplikacja oceniła na niecałe 210 tysięcy punktów. Jeśli wyniki testów są prawdziwe, to Z18 będzie najwydajniejszym smartfonem opartym na Snapdragonie 845.

Dokładna specyfikacja techniczna urządzenia nie jest jeszcze znana, ale branżowa prasa twierdzi, że nowy model powinien dostać m.in. prawie 6-calowy ekran Full HD+, 6/8 GB RAM-u i 64/128 GB pamięci na dane. Niestety, jego cena i data premiery nie są jeszcze znane.

Źródło: playfuldroid