Bartosz Czechowicz | 15 maja 2018, 18:13

Samsung Galaxy Tab S4 coraz bliżej

Samsung wraca na rynek tabletów. Minął już przeszło rok, odkąd Koreańczycy zaprezentowali swoje ostatnie urządzenie tego typu, model Galaxy Tab S3. Niektórzy przypuszczali, że firma może wycofać się z produkcji tego sprzętu, ale teraz wiemy, że, przynajmniej w 2018 roku, do niczego takiego nie dojdzie.

Z udostępnionych w sieci materiałów wynika bowiem, ze Samsung przygotował następcę zeszłorocznej konstrukcji. Sprzęt otrzymał już certyfikację Bluetooth, a w sklepach pojawi się jak Galaxy Tab S4. Jego oficjalna specyfikacja techniczna nie jest jeszcze znana, ale za kulisami mówi się, że tablet dostał m.in. 10,5-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, układ Snapdragon 835, 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci na dane. Jego użytkownicy będą mogli także korzystać z dwóch aparatów fotograficznych (12 Mpix i 8 Mpix) oraz czytnika kart microSD.

Samsung Galaxy Tab S3 zadebiutował w kwietniu zeszłego roku, a jego ceny zaczynały się od kwoty 600 dolarów (sprawdź aktualne ceny). Nie wiadomo, kiedy dokładnie zobaczymy nowy model, ale można założyć, że jego premiera jest blisko. Cena? Prawdopodobnie taka sama, jak w przypadku poprzednika.

Źródło: launchstudio