Adrian Kotowski | 15 maja 2018, 18:25

MSI prezentuje serię kart Radeon RX Mech 2

Seria nowa, karty stare. MSI ogłosiło dzisiaj dodanie do swojej oferty rodziny urządzeń Mech 2, w ramach której dostępne będą wyłącznie konstrukcje z układami graficznymi AMD Radeon. Firma udostępniła pierwszą grafikę przedstawiającą jedną z nowych kart i ujawniła kilka podstawowych informacji na temat całej serii.

Rodzina kart Mech 2 firmy MSI ma bazować na układach Polaris, a konkretnie jednostkach Radeon RX 570 i Radeon RX 580. Producent twierdzi, że wszystkie modele wykorzystują opracowane specjalnie z myślą o nich PCB z komponentami o wysokiej wytrzymałości i trwałości. MSI podaje ponadto, że dzięki użyciu wydajnego systemu chłodzenia z cichymi wentylatorami TORX 2.0 klient nie będzie musiał martwić się o temperatury i głośność podczas pracy urządzenia.

MSI Radeon RX Mech 2

Jeśli chodzi o sam wygląd i budowę, to Mech 2 nie wyróżnia się specjalnie na tle innych produktów MSI. Śledź został żywcem przeniesiony z rodziny Gaming X, a obudowa systemu chłodzenia przypomina tę, którą znamy z serii Armor MK2. Względem tej drugiej zwiększono też liczbę rurek cieplnych z dwóch do trzech, a także dodano system podświetlenia RGB.

Dokładna specyfikacja kart z serii Mech 2 zostanie ujawniona na targach Computex 2018. Sam sprzęt trafi jednak do sprzedaży dopiero pod koniec lipca tego roku. Wydanie takich produktów może wydawać się dziwne, bo w końcu seria nie zaoferuje niczego nowego, ale taki krok ma prawdopodobnie związek z porzuconym już GeForce Partner Program. Sprzęt zaprojektowano przed ogłoszeniem zakończenia GPP, współpracując ściśle z AMD, więc nie ma sensu anulować całego projektu, skoro i tak można na nim zarobić. 

Źródło: MSI