Bartosz Czechowicz | 15 maja 2018, 21:04

Google zapowiada nowy cennik dla osób, które korzystają z chmury Dysk

Jest sporo taniej. Google zrobiło nam niespodziankę i zapowiedziało nowy, dużo atrakcyjniejszy cennik chmury Dysk. Poprawiony plan taryfowy nazywa się Google One (Google 1) i najpierw zostanie wprowadzony w Stanach Zjednoczonych, a później zacznie obowiązywać globalnie.

Ile dokładnie trzeba będzie płacić? Z udostępnionych w sieci informacji wynika, że 100 GB ma kosztować 1,99 dolara miesięcznie, 200 GB 2,99 dolara, a 2 TB 9,99 dolara. To zauważalnie taniej, bo wcześniej niecałe 10 dolarów trzeba było wydać na 1 TB. Ze szczegółowymi informacjami na temat pakietu Google One wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się tutaj. Strona działa w języku polskim, ale nowy plan taryfowy nie został jeszcze u nas wdrożony. Co natomiast stanie się z darmowym dostępem do chmury Dysk? Ten, na szczęście, pozostaje bez zmian. Jeśli nie przechowujemy na platformie więcej niż 15 GB danych, to nie będziemy musieli płacić.

Zobacz, jakie nośniki SSD cieszą się największą popularnością!

Wyszukiwarkowy gigant zdecydował również, że wszystkie osoby, które płacą abonament, będą mogły korzystać z usługi Google Experts. To chat z wykwalifikowanymi pracownikami firmy, którzy są do naszej dyspozycji 24 godziny na dobę. Do tej pory z ich pomocy mogli korzystać tylko użytkownicy G Suite. Abonencie otrzymają także zniżki na hotele wyszukiwane w Google oraz niższe ceny w sklepie Play, ale w sieci brakuje obecnie szczegółów na ten temat.

Źródło: google, opracowanie własne