Bartosz Czechowicz | 15 maja 2018, 21:40

Microsoft zapowiada drugą generację tablicy Surface Hub

Cienkie ramki i rozdzielczość 4K. Microsoft zapowiedział właśnie drugą generację interaktywnej tablicy Surface Hub. Sprzęt, podobnie jak poprzednik, powstał z myślą o zastosowaniach biznesowych. Czego dokładnie możemy się spodziewać?

Przede wszystkim, sporych zmian doczekała się stylistyka urządzenia. O ile pierwszy Surface Hub przypominał mocno przerośnięty telewizor, o tyle model 2.0 oferuje dużą smuklejszą i zdecydowanie przyjemniejszą dla oka konstrukcję. Co ciekawe, poszczególne egzemplarze można ze sobą łączyć, uzyskując w ten sposób kilkukrotnie większą powierzchnię ekranową. Dzięki cienkim ramkom sprawia to naprawdę dobre wrażenie.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to dostaniemy 50,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K. Nie wiadomo, na jaki dokładnie procesor zdecydował się Microsoft, ale można założyć, że nie jest to już Intel Haswell (4 generacja). Całości dopełniają kamery UHD i mikrofony dalekiego zasięgu.

Surface Hub 2 ma trafić do sklepów w przyszłym roku. Niestety, dokładna data rozpoczęcia sprzedaży urządzenia nie jest jeszcze znana. Microsoft nie ujawnił także jego ceny.

Źródło: neowin