Adrian Kotowski | 16 maja 2018, 13:59

Metro Exodus dopiero w przyszłym roku

Nie takiej informacji oczekiwaliśmy. Gracze liczący na tegoroczną premierę Metro Exodus niestety będą musieli obejść się smakiem. Deep Silver ogłosiło, że było deweloperzy pracujący nad tytułem potrzebują trochę więcej czasu i gra trafi na rynek dopiero w 2019 roku. Dzięki temu mamy otrzymać dopracowany produkt, charakteryzujący się najwyższą jakością wykonania.

Do chwili publikacji ostatniego oświadczenia wydawcy, jako możliwy okres premiery gry Metro Exodus wskazywano koniec tego roku. Niestety nic z tego nie wyjdzie i w grę zagramy najwcześniej w pierwszym kwartale 2019 roku, jeśli oczywiście nie będzie dodatkowych opóźnień, czego w tej chwili nie można przewidzieć.

Metro Exodus

Taka wiadomość nie jest zbyt dobra dla graczy, ale z drugiej strony dodatkowy czas produkcji może być spożytkowany na eliminację większości błędów i optymalizację tytułu. Osoby zainteresowane grą powinny natomiast zarezerwować sobie trochę czasu na obejrzenie zbliżających się wielkimi krokami konferencji w ramach targów E3 2018. Z pewnością zobaczymy nowy fragment rozgrywki i poznamy kolejne informacje o produkcji.

Metro Exodus wyciśnie ostatnie soki z nawet najwydajniejszych komputerów

Co do samej gry, to Metro Exodus przenosi nas do postapokaliptycznej Rosji, gdzie ponownie wcielamy się w Artema i wyruszamy w długą podróż na wschód w poszukiwaniu nowego życia. Twórcy postawili na dużo bardziej otwarte lokacje, których budowa umożliwi nam nieco bardziej taktyczne podejście do potyczek. Tytuł będzie oferował wysokiej jakości oprawę graficzną, w tym system oświetlenia wykorzystujący technikę Nvidia RTX. Twórcy przygotowują wersje na komputery osobiste i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Źródło: prasowe