Bartosz Czechowicz | 16 maja 2018, 15:38

HTC Exodus - Tajwańczycy zapowiadają swojego pierwszego smartfona z technologią blockchain

Czy nowy model pomoże firmie wyjść na prostą? HTC przygotowuje smartfona, który ma mocno wyróżniać się na tle dotychczasowych urządzeń firmy. Tajwańczycy zdradzili bowiem, że pracują nad swoim pierwszym telefonem z technologią... blockchain. Sprzęt ma być bezpiecznym portfelem dla kryptowalut.

Konstrukcja powstaje pod nazwą Exodus. Niestety, HTC nie ujawniło jeszcze żadnych informacji na temat specyfikacji technicznej tego modelu. Wiadomo tylko, że będzie on działał pod kontrolą Androida, pozwoli na pracę z tzw. zdecentralizowanymi aplikacjami (DApps) i trafi na rynek z zainstalowanym, uniwersalnym portfelem dla cyfrowej gotówki. Każdy telefon ma być także węzłem natywnej, planowanej przez producenta sieci blockchain, co ułatwi handel kryptowalutami wśród klientów firmy. Jeśli zaś chodzi o wspierane protokoły, to obecnie mówi się o takich rozwiązaniach jak bitcoin, lightnin, ethereum oraz dfinity.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie HTC Exodus trafi na rynek. Tajemnicą pozostaje także jego cena. Niewykluczone jednak, że wszystkie te informacje poznamy w ciągu najbliższych miesięcy. Phil Chen, która przewodzi pracom nad smartfonem, zdradził, że firma za jakiś czas ujawni kolejne szczegóły dotyczące urządzenia.