Adrian Kotowski | 16 maja 2018, 16:40

Nvidia: monitory 4K 144 Hz z G-Sync HDR jeszcze w tym miesiącu

Blisko, coraz bliżej. Podczas spotkania z dziennikarzami, które odbyło się w Londynie, Nvidia pokazała monitory Asus PG27UQ i Acer Predator X27 z G-Sync HDR i oficjalnie ujawniła, kiedy produkty trafią do sklepów. Potwierdziły się informacje, które kilka dni temu przedstawił serwis PCWorld – urządzenia będzie można nabyć jeszcze w tym miesiącu.

Temat niezwykle drogich i zaawansowanych technicznie monitorów 4K 144 Hz z G-Sync HDR i strefowym wygaszaniem wraca jak bumerang, bo jesteśmy coraz bliżej premiery tych urządzeń. Na wprowadzenie sprzętu do sprzedaży czekamy już prawie rok, więc deklaracja zielonych o sklepowej dostępności Asusa PG27UQ i Acera Predator X27 do końca maja jest naprawdę istotna.

Acer Predator X27

Oczywiście kwestią otwartą pozostaje to, gdzie będzie można nabyć te monitory i kiedy trafią do Polski. Obecnie nie ma na ten temat żadnych informacji. Z drugiej strony, na pewno nie będą to konstrukcje rozchwytywane, bo ceny w przedsprzedaży w zachodnich sklepach oscylują w graniach 10 – 13 tysięcy złotych. Wystarczy spojrzeć na ranking popularnych monitorów, by przekonać się, że użytkownicy komputerów wybierają zwykle wyświetlacze nawet kilkunastokrotnie tańsze.

Warto przy okazji wspomnieć, że poza wymienionymi wyżej produktami Asusa i Acera w późniejszym czasie do sklepów powinny też trafić monitory firmy AOC, a konkretnie modele AG273UG (27’’, 4K, 144 Hz, G-Sync HDR, 384 strefy podświetlenia) i AG353UCG (35’’, 3440×1440 pikseli, 200 Hz, G-Sync HDR, 512 stref podświetlenia). Niestety w ich przypadku nie ujawniono nawet orientacyjnych cen, choć można założyć, że też będą bardzo drogie. Należy też pamiętać o ekranach BFG o przekątnej 65’’, które powinny pojawić się w sprzedaży pod koniec tego roku. Wiedząc jednak, ile kosztują 27-calowe monitory wspomniane w newsie, nawet nie chcemy myśleć, ile trzeba będzie zapłacić za panele Big Format Gaming.

Źródło: Kitguru