Bartosz Czechowicz | 16 maja 2018, 18:08

Samsung będzie sprzedawał chipy Exynos firmom trzecim

Firma chce powalczyć z Qualcommem i MediaTekiem. Samsung ma zamiar sprzedawać układy Exynos innym producentom elektroniki - pisze Reuters. Koreańczycy podobno rozmawiają już z różnymi przedsiębiorstwami na temat chipów. Co ciekawe, wśród zainteresowanych zakupem jednostek ma być chińskie ZTE.

Jeszcze w styczniu tego roku za kulisami mówiło się, że Samsung chce sprzedawać swoje układy firmom trzecim, a teraz zostało to oficjalnie potwierdzone. Inyup Kang, szef działu System LSI, ujawnił, że przedsiębiorstwo prowadzi już rozmowy ze swoimi potencjalnymi klientami. Nie wiadomo, jakie dokładnie chipy miałyby trafić do partnerów koreańskiego giganta, ale wydaje się bardzo prawdopodobne, że będą to jednostki z segmentu mid-range; high-endowe modele prawdopodobnie pozostaną zarezerwowane dla czołowych urządzeń z linii Galaxy.

Układami Exynos podobno interesuje się ZTE, które dzięki ich zakupowi mogłoby dużo lepiej poradzić sobie z banem nałożonym przez Stany Zjednoczone. Amerykanie niedawno zablokowali bowiem firmie możliwość kupowania jakichkolwiek lokalnych produktów, wliczając tu chipy Qualcomma. Obecnie nie wiadomo, jacy jeszcze producenci chcą zamawiać jednostki od Samsunga, ale ich lista ma zostać ujawniona w pierwszej połowie 2019 roku. Oznacza to, że prawdopodobnie w przyszłym roku układy na dobre wyjdą poza sprzęt z serii Galaxy.

Źródło: reuters