Bartosz Czechowicz | 16 maja 2018, 19:11

Microsoft podobno pracuje nad tańszymi tabletami z rodziny Surface

Sprzęt ma rywalizować z m.in. najtańszymi iPadami. Microsoft przygotowuje dużo bardziej przystępne cenowo tablety z rodziny Surface - twierdzi serwis Bloomberg. Jeśli wierzyć redakcji portalu, to sprzęt ma kosztować około 400 dolarów. Co dostaniemy za takie pieniądze?

Niestety, tego jeszcze nie wiemy. Bloomberg pisze, że urządzenia będą mieć 10-calowe ekrany, a za ich pracę ma odpowiadać pełnoprawny Windows 10, ale w sieci brakuje szczegółowych informacji na temat ich specyfikacji technicznej. Udostępnione przez serwis materiały mówią jeszcze o złączach USB typu C, konstrukcji, która będzie o około 20% lżejsza od high-endowych tabletów Microsoftu (co zostanie okupione o 4 godziny krótszym czasem pracy baterii) i nieznanych układach Intela (uwaga, niektóre wersje mogą mieć chipy Qualcomma), ale to w zasadzie tyle, jeśli chodzi o znane obecnie parametry nadchodzących komputerów.

Kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery sprzętu? Tego także nie wiadomo. Same urządzenia nie zostały również jeszcze oficjalnie zapowiedziane przez Microsoft, więc doniesienia na ich temat należy traktować z odpowiednim dystansem. Niewykluczone bowiem, że projekt zostanie skasowany, a tanie tablety Surface ostatecznie nigdy nie ujrzą światła dziennego.

Źródło: wccftech