Adrian Kotowski | 16 maja 2018, 20:21

Premiera Shenmue III przeniesiona na przyszły rok

Nie tylko na Metro Exodus poczekamy dłużej. Deep Silver podzielił się niezbyt dobrą wiadomością dla osób czekających na premierę Shenmue III. Deweloperzy niestety nie dotrzymają słowa i produkcja na pewno nie trafi do sprzedaży w tym roku. Można to było zresztą przewidzieć, bo materiały dotyczące gry dostępne w sieci wyraźnie pokazywały, że do jej ukończenia jeszcze daleka droga.

W krótkim oświadczeniu udostępnionym przez Deep Silver czytamy, że Shenmue III zostało przeniesione na 2019 rok, bez podania konkretniejszych informacji na ten temat. Według wydawcy, produkcja potrzebuje dodatkowych szlifów, by zaoferować najwyższą jakość. To już kolejne przesunięcie daty premiery, co jasno pokazuje, że Ys Net nieco zbyt optymistycznie podeszło do sprawy i przeceniło swoje możliwości.

Na osłodę wszyscy fani serii otrzymają w tym roku odświeżone edycje dwóch pierwszych części Shenmue. Za ich wydanie odpowiada Sega, a pierwsze materiały graficzne z obu gier wskazują, że raczej nie należy spodziewać się ogromnych usprawnień względem oryginałów. Pakiet obu tytułów trafi na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Shenmue III przygotowywany jest natomiast z myślą o dwóch pierwszych wymienionych platformach.

Shenmue III

Źródło: Deep Silver