Bartosz Czechowicz | 19 maja 2018, 08:52

WinFuture: Google pracuje nad własnym odpowiednikiem headsetu HoloLens

Firma także interesuje się headsetami do tzw. rozszerzonej rzeczywistości. Google pracuje nad własnym sprzętem AR - donosi redakcja serwisu WinFuture. Jeśli wierzyć plotkom, to urządzenie ma stanowić odpowiedź na promowany przez Microsoft model HoloLens.

Gogle powstają pod roboczą nazwą Google A65. Szczegóły na temat ich specyfikacji technicznej nie są jeszcze znane, ale WinFuture twierdzi, że konstrukcja będzie bazować na architekturze ARM. Oznacza to, że headset ma działać autonomicznie (do pracy z nim nie będzie wymagane połączenie z komputerem albo smartfonem). Serwis utrzymuje, że producent z Mountain View zdecydował się na jeden z chipów Qualcomma przygotowanych z myślą o tzw. internecie rzeczy. Jest to Snapdragon 603 albo Snapdragon 605. Niestety, obecnie nie wiemy, jaką dokładnie jednostkę wybrała firma.

Urządzenie najprawdopodobniej wciąż jest na dość wczesnym etapie rozwoju, więc raczej nie ma co spodziewać się jego szybkiej premiery. Nieznane pozostają także cena i rynki, na które trafi sprzęt.

Microsoft HoloLens

Źródło: neowin