Bartosz Czechowicz | 19 maja 2018, 12:57

Tom's Hardware: GeForce GTX 1180 zadebiutuje w lipcu

Nadchodzi nowa generacja kart graficznych od "zielonych". Nvidia nie ujawniła jeszcze, kiedy dokładnie zobaczymy pierwsze GPU z linii 11xx, ale redakcja portalu Tom's Hardware, powołując się na swoje anonimowe źródła, twierdzi, że układy pojawią się już w lipcu tego roku. Konkretnie rzecz biorąc, serwis spodziewa się wtedy premiery modelu GTX 1180.

Niektórzy spekulują, że jednostka może zostać wprowadzona na rynek pod nazwą GTX 2080, ale duże bardziej prawdopodobne wydaje się jednak wspomniane wcześniej oznaczenie (jest ono zgodne z dotychczasową numeracją). Nie wiadomo jeszcze, na jakiej dokładnie architekturze będzie bazować ten model, ale są podejrzenia, że nie będzie to ani Volta, ani Ampere, ale Turing. Jeśli zaś chodzi o specyfikację techniczną, to karta ma posiadać 3584 rdzenie CUDA, pracować z taktowaniem 1,6-1,8 GHz i oferować od 8 do 16 GB pamięci GDDR6. Współczynnik TDP powinien wahać się w przedziale 170-200 W.

Zobacz, jakie karty graficzne cieszą się największym zainteresowaniem!

Tom's Hardware twierdzi, że w lipcu zadebiutują referencyjne GPU Founder's Edition. W sklepach oczywiście pojawią się także autorskie edycje różnych producentów, ale na nie trzeba będzie poczekać do sierpnia albo nawet do września. Dokładne daty premier i ceny nie są jeszcze znane.

Źródło: tomshardware