Piotr Gontarczyk | 21 maja 2018, 03:29

Vampyr ze statusem Gold

Zabijaj tych, których chcesz uratować. Francuskie studio Dontnod ogłosiło, że jedna z głośniejszych gier tegorocznej wiosny, Vampyr, osiągnęła status Gold. To istotna informacja, zwłaszcza że gra swój rynkowy debiut zaplanowany ma na 5 czerwca, a więc za troszkę ponad dwa tygodnie. Gold w grach Electronic Arts, czy Ubisoftu, to rzadkość. Rynkowe wersje  ich gier to często, w najlepszym wypadku, zwykłe Bety.

Osiągnięcie statusu Gold przez grę oznacza, że twórcy zakończyli nad nią pracę uznając, że kod jest w pełni gotowy i wszystkie wykryte błędy zostały usunięte, dając tym samym zielone światło do uruchomienia dystrybucji takiej kompilacji. Gold to śmiała deklaracja studia, które ryzykuje własną reputację. Status Gold od lat to rzadkość. Dziś ten kiedyś bardzo szanowany status bywa wręcz mylony z Xbox Games with Gold, który nie ma z nim niczego wspólnego. Gra Vampyr pojawi się w wersjach dla platformy PC, a także konsol PlayStation 4 i Xbox One.

W grze Vampyr główną postacią jest doktor Jonathan Reid, a akcja osadzona jest w Londynie, opanowywanym przez epidemię. Główna postać została zamieniona w wampira, a naszym zadaniem będzie dokonywanie różnych wyborów, które będą nas zbliżać do uratowania miasta przed chorobą, albo do skupienia się na pożywianiu, oczywiście krwią mieszkańców Londynu. Jonathan Reid będzie więc postacią mającą jasną, ale też i ciemną stronę. To gracz będzie musiał zdecydować o tym, która strona będzie górą. No i ponieść wszelkie konsekwencje swojego wyboru.

Zalecana konfiguracja PC zawierać powinna co najmniej procesor Intel Core i7-3930K lub AMD FX-4100, 16 GB pamięci RAM i kartę graficzną GeForce GTX 970 lub Radeon R9 390. Minimum dla tej gry to Core i3-2130 lub AMD FX-4100, 8 GB pamięci RAM i karta GeForce GTX 660 lub Radeon R7 370.