Maciej Zabłocki | 11 czerwca 2018, 02:02

Cyberpunk 2077 oficjalnie zaprezentowany!

Mamy pierwszy trailer i poznaliśmy trochę szczegółów! Microsoft postanowił zaskoczyć na swojej konferencji prasowej i zakończyć ją bardzo mocnym uderzeniem. Zaraz po wypowiedzi Phila Spencera, cała sala została przejęta przez hakerów. Wtedy wszystko stało się jasne - Cyberpunk 2077 nadchodzi!

Niestety, nie poznaliśmy ani platform docelowych (można jedynie z góry założyć, że PC jest tutaj pewniakiem), ani też przybliżonej daty premiery, ale za to zobaczyliśmy fantastyczny, klimatyczny zwiastun, który powinien rozpalić wyobraźnię wszystkich fanów RPG. 

Jest rok 2077. Ogromne "Night City" w Kalifornii, mnóstwo technologii, śmiercionośnej broni i złowrogich, mrocznych postaci. CD Project RED wykreował niezwykły świat, w którym megakorporacje kontrolują wszystkie sfery życia z najwyższych pięter swoich wysokościowców. Na dole, pośród brudnych ulic, błąkają się szumowiny, narkotykowe gangi, dilerzy i groźni przestępcy, czyhający na każdy Twój słaby punkt.

Sprawdź w jakich cenach jest dziś dostępny Xbox One X

Pomiędzy nimi dostrzegalna jest mieszanina dekadencji, seksu i popkultury na tle paskudnych zbrodni, ubóstwa i wiecznego wyobrażenia niesamowitego "American Dream". A My wcielamy się w postać "V". Cyberpunka, najemnika, który otrzymał właśnie swój pierwszy, poważny kontrakt. Przygoda dopiero się zaczyna... 

Muszę przyznać, że wygląda to niesamowicie, a pamiętając trzeciego Wiedźmina, być może mamy do czynienia z kolejnym krokiem milowym całego gatunku. Z niecierpliwością czekam na więcej informacji, a Was zapraszam do oglądania powyższego zwiastunu.

Źródło: Cyberpunk.net