Piotr Gontarczyk | 11 czerwca 2018, 03:53

Halo Infinite oficjalnie - gra trafi na PC

Master Chief wraca do serii. Microsoft na E3 2018 oficjalnie zapowiedział grę Halo Infinite. Wraz z nią do tej popularnej serii powraca legendarny bohater - Master Chief. Zwiastun filmowy zdaje się sugerować, że w grze pojawi się też Cortana.

Na razie sama rozgrywka pozostaje tajemnicą, bo zwiastun skupia się przede wszystkim na prezentacji świata nowej gry, a także możliwości silnika graficznego 343 Industries Slipspace Engine. Zgodnie z tradycją serii główna część filmu kończy się sceną, w której Master Chief ogląda krajobraz. Ma on zdjęty hełm, ale nie widzimy jego twarzy. Nowa gra ma być bezpośrednią kontynuacją Halo 5: Guardians. Microsoft zaznacza, że prace nad grą cały czas trwają, tak więc poszczególne elementy pokazane w zwiastunie mogą jeszcze ulec zmianom.

Zobacz ceny gier serii Halo

Wiemy już, że Halo Infinite pojawi się w wersjach dla konsol Xbox One, ale też komputerów z systemem Windows 10. Ostatnią grą głównej linii serii (nie licząc więc Halo Wars), dostępną na platformie PC, była gra Halo 2 z 2004 roku.