Piotr Gontarczyk | 11 czerwca 2018, 04:22

Anthem - nowy zwiastun na E3 2018

Tryb kooperacji dla nawet czterech graczy. Po raz pierwszy od ubiegłorocznych targów E3 firma Bioware przedstawiła nowy zwiastun gry Anthem. Film nie ujawnia nowych elementów rozgrywki, ograniczając się do szerszego pokazania świata, w jakim rozgrywać się będzie akcja. Wiemy już, że po paru opóźnieniach, gra na rynek wejdzie 22 lutego 2019 roku, w wersjach na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Anthem to gra akcji z trybem kooperacji dla maksymalnie czterech graczy, wzbogacona elementami RPG. Gra ma mieć otwarty świat, po którym gracze będą mogli przemieszczać się w dowolny sposób. Warto zauważyć, że interakcje pomiędzy graczami, w trybie kooperacji, będą miały wpływ na ich dalsze losy, ale też na otaczający świat.

Sprawdź ceny gier serii Mass Effect

Jak wynika z wypowiedzi przedstawicieli Bioware oraz Electronic Arts, w grze Anthem twórcy starali się wykorzystać najlepsze elementy swoich jednoosobowych gier i wpiąć je do formy z opcjonalną kooperacją. Electronic Arts, chyba ucząc się na własnych błędach, już zapowiada, że w grze Anthem nie będzie żadnych loot-boksów. Oznacza to, że gra nie będzie kusić do płacenia za uzyskiwanie przewagi w niej. EA przyznaje, że w Anthem będą mikrotransakcje, ale ograniczą się tylko do kwestii kosmetycznych, związanych z postaciami.