Maciej Zabłocki | 11 czerwca 2018, 12:07

KURSK polskiego studia Jujubee z datą premiery

Studio postanowiło ogłosić datę premiery na tegorocznym Pixel Heaven. Gra pojawi się w sklepach już 11 października bieżącego roku w wersji na PC i komputery MAC. Dostępna będzie w dwóch wydaniach. Bogatej edycji standardowej oraz kolekcjonerskiej. 

Jakiś czas temu przeprowadziłem wywiad z założycielem studia Jujubee, Michałem Stępniem, który odpowiedział na kilka pytań związanych z tą produkcją. Nietuzinkową, bo opisującą tajemnicze zatonięcie rosyjskiego okrętu podwodnego z napędem jądrowym - Kurska K-141.

Sprawdź ranking najpopularniejszych gier na PC w czerwcu 2018 roku

Wcielamy się w postać szpiega, który ląduje na pokładzie okrętu z zamiarem zdobycia tajnych planów dotyczących rewolucyjnych torped "Szkwał". Jak to w życiu bywa, nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. W tej przygodowo-dokumentalnej produkcji przyjdzie nam odkryć szereg tajemnic i wziąć udział w dramatycznych wydarzeniach, które 12 sierpnia 2000 roku wydarzyły się na Morzu Barentsa. 

Podstawowa wersja gry KURSK została wyceniona na ok. 119 zł. W pudełku, poza produkcją, znajdziemy soundtrack, zestaw tapet i artbook w formie PDF. W edycji kolekcjonerskiej (kosztującej ok. 160 zł i zawierającej już to, co edycja standardowa) staniemy się ponadto właścicielami klucza do nadchodzącego DLC "Kengir", gry planszowej "Kursk: The Board Game" do samodzielnego wydruku i noweli "O.R.P" w formie e-booka. 

Gra pojawi się w pierwszej połowie 2019 roku także w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: informacja prasowa