Adrian Kotowski | 12 czerwca 2018, 20:13

Ośmiordzeniowy procesor Intel Coffee Lake-S zadebiutuje prawdopodobnie we wrześniu

Intel odświeży też serię Skylake-X. Ciekawe informacje docierają do nas z Japonii. Serwis PC Watch ujawnił, że pod koniec lata Intel zamierza wprowadzić do sprzedaży swój ośmiordzeniowy procesor z rodziny Coffee Lake-S. Razem z nim pojawią się też oczywiście płyty z chipsetem Z390, a firma ma ponadto w planach odpowiedź na chipy Ryzen Threadripper 2. generacji.

Jak podaje portal PC Watch, który jest zwykle dość dobrze zorientowany w temacie różnego rodzaju przecieków, Intel odświeży serię Coffee Lake-S jeszcze w trzecim kwartale tego roku. Ośmiordzeniowy Core i7 miałby zadebiutować we wrześniu, krótko po prezentacji płyt głównych z układami logiki Z390.

O ile takiej zapowiedzi można było się spodziewać, to sporą niespodzianką jest odświeżenie linii Skylake-X. Intel zdaje sobie sprawę, że premiera 32-rdzeniowego Threadrippera nie jest dla niego dobrą wiadomością i chce przyciągnąć uwagę klientów, wprowadzając do oferty 22-rdzeniową jednostkę. Następca Core i9-7980XE będzie nadal zgodny z gniazdem LGA2066, ale może wymagać nowej płyty głównej. Wskazuje na to choćby zapowiedź firmy Supermicro, która pochwaliła się swoją konstrukcją C9X299-PG300, oferującą obsługę procesorów o TDP do 300 W.

PC Watch uzyskał też informacje, według których premiera Cascade Lake-X została przełożona dopiero na drugą połowę 2019 roku. Jest to o tyle ciekawe, że podczas specyficznej prezentacji 28-rdzeniowego układu Gregory Bryant, przedstawiciel działu Client Computing Group w Intelu, deklarował wprowadzenie nowego modelu do sprzedaży pod koniec tego roku. Źródła japońskiego portalu są jednak innego zdania – niebiescy i ich partnerzy mają po prostu nie być gotowi do premiery.