Piotr Gontarczyk | 13 czerwca 2018, 03:34

Just Cause 4 z nowym silnikiem Apex

Może tym razem będzie lepiej. Firmy Square Enix oraz Avalanche Studios na E3 2018 oficjalnie zapowiedziały grę Just Cause 4. Wiemy już, że tytuł ten pojawi się na rynku 4 grudnia bieżącego roku. Wydawca oraz twórcy pochwalili się też możliwościami nowego silnika Apex, który znajdzie się "pod maską" gry Just Cause 4.

W porównaniu do silnika Just Cause 3, nowa gra ma cechować się lepszą grafiką, bardziej inteligentnymi przeciwnikami, a także 100 km2 powierzchni południowo-amerykańskich obszarów wiejskich do zwiedzenia. Twórcy chwalą się że nowy silnik Apex to także niedoścignione w branży odległości rysowania obiektów, a także ulepszony silnik oświetlenia z uwzględnieniem HDR, dynamiczne warunki pogodowe, czy lepszy realizm destrukcji.

Warto przypomnieć, że gra Just Cause 3 okazała się mieć spore wymagania sprzętowe i potrafiła mocno obciążać komputery, na przykład w scenach z wieloma eksplozjami i destrukcją otoczenia. Pozostaje mieć nadzieję na to, że nowy silnik zapewni nie tylko lepsze wrażenia wizualne, ale także po stronie optymalizacji będzie prezentował się lepiej niż jego poprzednik.

Źródło: OC3D