Piotr Gontarczyk | 13 czerwca 2018, 04:12

ECS pokazał nowy, miniaturowy PC

Urocza miniaturka. Tajwańska firma ECS już od kilku lat ma w swojej ofercie małe komputery stacjonarne, ale to co pokazała na targach Computex 2018 było czym¶ innym. Tym razem producent przygotował PB02CFMB, a więc miniaturowy komputer na pojedynczym laminacie. No dobrze, na dwóch.

W nowej miniaturce firmy ECS może znajdować się dwurdzeniowy procesor Intel Celeron N4100 lub czterordzeniowy Pentium Silver N5000. Pierwszy z nich ma zegar CPU od 1,1 do 2,4 GHz, a drugi od 1,5 do 2,7 GHz. W obu przypadkach TDP wynosi 6 W. Z zewnętrznym ¶wiatem urz±dzenie firmy ECS może komunikować się poprzez interfejs Bluetooth 4.2.

SprawdĽ ceny mini-PC ECS Liva X

Do dyspozycji jest druga płytka, o takich samych wymiarach, zapewniaj±ca dostęp do szeregu interfejsów, takich jak dwóch portów USB (2.0 i 3.0), slotu na kartę microSD, kontrolera WiFi oraz Ethernetu, a także wyj¶cia HDMI. PB02CFMB wykorzystywane s± w komputerach ECS Liva Q2, ale s± też dostępne dla innychproducentów, tak więc możemy spodziewać się kolejnych produktów na nich opartych.