Piotr Gontarczyk | 13 czerwca 2018, 04:04

Nowa konsola Xbox ma pojawić się w 2020 roku

Nowa generacja, czy kolejne odświeżenie? Brad Sams z serwisu Thurrott twierdzi, że uzyskał informacje dotyczące planów firmy Microsoft, a dotyczących rynku konsol do gier. Według jego informatorów następny Xbox One ma nazwę kodową Scarlett, a jego rynkowy debiut planowany jest na 2020 rok.

Z pozyskanych informacji wynika, że Scarlett to nazwa nie tylko dla nowej konsoli serii Xbox, a dla całej rodziny produktów. Niestety nie wiadomo czym miałyby one być, choć można przypuszczać, że Microsoft mógłby przygotowywać jakieś nowe akcesoria.

Rynkowy debiut nowej konsoli w 2020 roku wydaje się być dość szybki, skoro Xbox One X pojawił się w ubiegłym roku. Warto mieć jednak na uwadze to, że Xbox One X jest już drugim rozwinięciem oryginalnego Xboksa One z 2013 roku. Pierwszym był Xbox One S. Czy Microsoft może szykować trzecie rozwinięcie Xboksa One? To wydaje się mało prawdopodobne, aczkolwiek całkowicie takiego scenariusza wykluczyć nie można. Niezależnie od tego raczej powinniśmy spodziewać się zapewnienia kompatybilności z grami dla urządzeń serii Xbox One, ale jeśli to będzie nowy produkt, to zapewne część tytułów będzie dostępna tylko dla niego.

Oczywiście nowe wieści mają status nieoficjalny, ale źródło może pochwalić się całkiem dobrą sprawdzalnością tego typu przecieków. Warto mieć na uwadze to, że nawet jeśli informacja o 2020 roku jest w pełni prawdziwa, to i tak Microsoft może przecież w każdej chwili swoje plany zmienić.