Adrian Kotowski | 18 czerwca 2018, 19:56

AMD pozwoli wybranym osobom wymienić Core i7-8086K na Threadrippera 1950X

Niestety tylko w USA. AMD wpadło na ciekawy pomysł, by dopiec konkurencji. Niebiescy świętowali ostatnio 40. rocznicę wydania chipu Intel 8086, rozdając z tej okazji 8086 procesorów Core i7-8086K. Czerwoni postanowili przygotować w związku z tym wydarzeniem własną akcję, w ramach której zwycięzcy loterii Intela będą mogli wymienić swój układ na flagową jednostkę AMD Ryzen Threadripper.

Promocja nie jest dostępna w naszym kraju, podobnie zresztą jak powiązana z nią inicjatywa Intela, ale sam pomysł na akcję marketingową jest znakomity i warto poświęcić mu chwilę. Czterdziestu pierwszych użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, którzy wygrali model Core i7-8086K Limited Edition, może wymienić swoją nagrodę na chip Ryzen Threadripper 1950X. Poza wymogiem zamieszkania w USA, niezbędne jest też to, by opakowanie jednostki niebieskich było nienaruszone.

Zagranie AMD jest dobrze przemyślane, bo firma w umiejętny sposób podpięła się pod dużą akcje marketingową Intela. Niemniej, te 40 procesorów w porównaniu do 8086 sztuk Core i7-8086K nie robi aż takiego wrażenia., nawet pamiętając, że Threadrippery są znacznie droższe. Jeśli ktoś z Was mieszka w Stanach i jest zainteresowany wymianą, tutaj znajdzie wszystkie informacje dotyczące promocji.

AMD

Źródło: AMD