M. Brzostek, K. Tobiasz | 7 września 2018, 11:00

Labotomia, odc. 10 – GlobalFoundries wstrzymuje prace nad litografią 7 nm

W ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się, że GlobalFoundries – firma fabrykująca m. in. procesory AMD – wstrzymała prace nad litografią klasy 7 nm. Rozmawiamy o powodach i konsekwencjach takiej decyzji.

W ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się, że GlobalFoundries – firma fabrykująca m. in. procesory AMD – wstrzymała prace nad litografią klasy 7 nm. Równocześnie AMD zapowiedziało, że większą część produkcji nadchodzących procesorów zleci TSMC, i że rezygnacja GlobalFoundries nie wpływa na plany produktowe AMD (więcej w aktualności).

W nieco krótszym 10. odcinku Labotomii rozmawiamy o powodach i konsekwencjach takiej decyzji. Naszym gościem jest Arkadiusz Świostek – szef laboratorium testowego PCLab.pl.

Począwszy od poprzedniego odcinka przenieśliśmy Labotomię na serwery PCLab – dzięki temu możecie przewijać podcast lub wznawiać przerwane odtwarzanie bez konieczności pobierania całego pliku na magazyn lokalny.

Plik do pobrania: Labotomia – podcast PCLab.pl, odcinek 10 – MP3, 88,8 MB

Labotomii można słuchać nie tylko na YouTube lub po pobraniu pliku MP3 na swoje urządzenie, ale również w aplikacjach ułatwiających śledzenie podcastów. Wystarczy dodać ten link do aplikacji:

Gdybyście napotkali jakieś problemy techniczne albo chcieli polecić jakiś temat naszej uwadze, dajcie nam znać. Możecie też wrócić do poprzednich odcinków:

Źródło: własne