Adrian Kotowski | 7 września 2018, 20:09

Genesis Thor 200 RGB - specyfikacja klawiatury hybrydowej

Gdy nie stać nas na mechaniczną. Genesis dodało do swojej oferty klawiaturę Thor 200 RGB, przygotowaną dla graczy o mniej zasobnym portfelu, którzy szukają sprzętu z przyzwoicie prezentującym się podświetleniem. Producent chwali się też hybrydowymi przełącznikami, mającymi według niego łączyć zalety konstrukcji mechanicznych i tradycyjnych membran.

Genesis Thor 200 RGB to standardowej wielkości klawiatura z blokiem numerycznym, wyposażona w łącznie 104 przyciski, w tym 12 klawiszy multimedialnych. Produkt powinien przypaść do gustu osobom lubiącym urządzenia o wysokim profilu. Wspomniane wyżej przełączniki hybrydowe mają sprawiać wrażenie, że obcujemy z klawiaturą mechaniczną, przy czym dużo cichszą niż inne tego typu produkty. Siła aktywacji wynosi 60 g, zakresu ruchu przełącznika to od 3 do 3,8 mm, a czas reakcji jest na poziomie 8 ms. Producent podaje, że możemy spodziewać się trwałości klawiszy do 20 mln kliknięć.

Genesis Thor 200 RGB

Urządzenie może pochwalić się techniką antighosting dla 19 przycisków, blokadą klawisza Windows oraz funkcją zamiany miejscami klawiszy WSAD ze strzałkami. Jak w wielu podobnych produktach funkcje multimedialne wywołujemy za pomocą kombinacji ze specjalnie do tego przygotowanym przyciskiem FN. Uwagę zwraca ponadto podświetlenie, które oferuje całkiem ciekawą funkcję reagowania na dźwięki z otoczenia. Z tyłu znajdziemy natomiast HUB z dwoma portami USB 2.0 oraz gniazda audio.

Genesis Thor 200 RGB

Wymiary klawiatury noszą 448 x 155 x 42 mm. Sprzęt podpinamy do komputera za pomocą przewodu USB o długości 160 mm. Genesis Thor 200 RGB objęty został 24-miesięczną gwarancją. Urządzenie można nabyć na polskim rynku za 159 złotych. Jeśli szukacie podobnych klawiatur, zapraszamy do zapoznania się rankingiem popularnych urządzeń dostępnych w naszym kraju.

Genesis Thor 200 RGB

Źródło: prasowe