Adrian Kotowski | 10 września 2018, 13:44

Halo 5 Guardians coraz bliżej PC

Tym razem wiadomość wydaje się być naprawdę wiarygodna. Plotki o pecetowej wersji Halo 5 Guardians krążą w sieci od chwili zmiany polityki Microsoftu, dotyczącej gier na wyłączność. Firma przeniosła na komputery wiele swoich marek, ale nie dotyczy to niestety Halo. Teraz w końcu jest spora szansa, by ten stan rzeczy się zmienił. A wskazówkę, że tak się stanie ujawniono na karcie produktu gry w brytyjskim Amazonie.

Nie widać tam, co prawda, wersji pecetowej, więc jeśli chcieliście już składać zamówienia to niestety nie będziecie mieć przez najbliższy czas takiej możliwości. Chodzi natomiast o zapis na temat wyłączności na daną platformę widoczny na okładce Halo 5 Guardians. Informacja została zmieniona z „Only on Xbox One” na „Xbox One Console Exclusive”, co możecie zobaczyć na załączonych grafikach.

Halo 5 Guardians

Z perspektywy pecetowców jest to bardzo istotna wiadomość, bo „konsolowa wyłączność” na XONE oznacza, że gra powinna trafić też właśnie na komputery osobiste. Co ważne, w przeszłości mieliśmy już tego typu zmiany choćby w przypadku Quantum Break, które początkowo zapowiadane było wyłącznie na Xboksa One, a ostatecznie trafiło też na PC, i to zresztą nie tylko do sklepu Microsoftu, ale również na Steama.

Plotkuje się, że na komputery powinien trafić zestaw Halo: The Master Chief Collection, o który społeczność prosi już od dłuższego czasu. Przedstawiciele 343 Industries nie potwierdzili na ten moment pecetowej edycji pakietu, ale z ich wypowiedzi wyraźnie wynikało, że taka opcja jest poważnie rozważana. Miejmy nadzieję, że gry rzeczywiście trafią do graczy komputerowych i stanie się to już niebawem.

Źródło: Twitter