Adrian Kotowski | 10 września 2018, 17:41

Nvidia GeForce 399.24 WHQL - sterowniki dostępne do pobrania

Optymalizacje dla trzech dużych hitów. Nvidia podzieliła się dzisiaj z posiadaczami swoich układów graficznych najnowszymi sterownikami GeForce 399.24 WHQL. Pakiet przygotowany został z myślą o jak najlepszej obsłudze nowych produkcji, w tym debiutującej w tym tygodniu gry Shadow of the Tomb Raider. Jest też krótka lista poprawek i rozpoznanych błędów.

Poza nowymi przygodami Lary Croft drivery GeForce 399.24 WHQL mają zagwarantować najlepsze działanie wersji beta Call of Duty: Black Ops 4 Blackout oraz produkcji Assetto Corsa Competizione, który pojawi się 12 września w programie wczesnego dostępu na Steamie. Oprogramowanie zapewnia ponadto obsługę techniki Highlights we wspomnianym już Shadow of the Tomb Raider, a także w Insurgency Sandstorm i Dying Light: Bad Blood. Dwie pierwsze z wymienionych produkcji obsługują ponadto funkcję Ansel.

Na liście poprawek znajdziemy tym razem tylko dwa wpisy:

  • naprawiono błąd, przez który wydajność w grze odpalonej w komputerze z 32-rdzeniowym i 64-wątkowym CPU była o połowę niższa niż na CPU wyposażonym w 16 rdzeni i 32 wątki,
  • sterowniki graficzne Nvidii instalują się już poprawnie na konfiguracjach z chipami Core 2 Duo/Quad.

Zestawienie błędów jest trochę dłuższe:

  • odbiornik AV przełącza się na dwukanałowy tryb stereo po 5 sekundach bezczynności,
  • możliwe zaobserwowanie przekłamań w wyświetlaniu kursora po najechaniu na link w przeglądarce Firefox,
  • losowe pojawienie się błędu DPC_WATCHDOG_VIOLATION na zestawach z wieloma kartami graficznymi zainstalowanymi na płytach z mostkami PLX,
  • korzystanie z funkcji monitorowania zasilania w narzędziach monitorujących pracę GPU może powodować przycinanie obrazu.

Sterowniki GeForce 399.24 WHQL możecie pobrać przechodząc na oficjalną stronę Nvidii. Drivery dostępne są wyłącznie na systemy 64-bitowe.

Źródło: Nvidia