Adrian Kotowski | 11 września 2018, 17:46

Nvidia Shield TV z obsługą odświeżania 120 Hz

Przygotowanie na premierę ekranów BFGD. Nvidia poinformowała o udostępnieniu nowej aktualizacji Experience Upgrade 7.1 dla swojej konsoli Shield TV. Przygotowana wersja oprogramowania wprowadza kilka ważnych nowości, ale jedną z najciekawszych jest dodanie obsługi trybu 120 Hz dla zgodnych telewizorów i monitorów.

Zieloni wspominają, że to już 20. aktualizacja przygotowana dla ich sprzętu, a w tym czasie Nvidia dodała m.in. usługę GeForce Now, HDR w Netflix i Prime Video, czy w końcu nowy interfejs użytkownika. Tym razem właściciele Shield TV otrzymają kilka naprawdę ważnych nowości. Pierwszą, o której już wspomnieliśmy wyżej, jest pełna kompatybilność z wyświetlaczami 120 Hz. Taka nowość nie dziwi, zważywszy na fakt, że Shield TV jest elementem wyświetlaczy BFGD, które charakteryzować mają się dużym ekranem, wysoką rozdzielczością i właśnie odświeżaniem 120 Hz.

Poza tym udoskonalono obsługę klawiatury i myszki w usłudze GeForce Now, włącznie z obsługą skrótów klawiaturowych. Do tego dochodzi aplikacja mobilna Shield TV (wersja na Androida i wersja na iOS), dzięki której możemy zamienić nasz smartfon w urządzenie wskazujące do kontrolowania konsoli. Gracze mogą ponownie korzystać z funkcji Nvidia Share (stream na Twitch, nagrywanie i zrzut ekranu) i dostosować ustawienia wyłączenia, restartu oraz uśpienia sprzętu.

Na liście zmian mamy też obsługę nowych gier takich jak Monster Hunter World, F1 2018 i Shadow of the Tomb Raider, a także dodanie czatu głosowego do produkcji z GeForce Now, w tym Fortnite i PUBG. Zieloni nie zamierzają oczywiście porzucać swojego sprzętu i obiecują, że w przyszłości pojawią się kolejne poprawki, usprawnienia, nowe funkcje i obsługa nowych gier przez ich konsolę.

Źródło: prasowe