Adrian Kotowski | 13 września 2018, 17:16

Nvidia: Turing wprowadzi pecetowych graczy w erę grania w 4K i 60 kl./s

Wystarczy do tego już RTX 2080. Podczas GTC 2018 w Japonii zieloni przedstawili nowe dane na temat wydajności swoich kart graficznych z rodziny Turing. Przedsiębiorstwo zapewnia, że wraz z premierą GeForce’ów RTX wkroczymy w erę grania w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s. Dzięki dodatkowym usprawnieniom w postaci DLSS mamy spodziewać się znaczącego wzrostu wydajności.

Nvidia twierdzi, że nowy sprzęt z rodziny Turing jest pierwszym w historii, przygotowanym stricte z myślą o graniu w 4K z zachowaniem bardzo dobrej płynności i obsługą techniki HDR. Na dowód tego podmiot pokazał dwa nowe slajdy z porównaniem wydajności GeForce’ów RTX do ich poprzedników z rodzin Pascal i Maxwell. Jak widać, nowe produkty mają sobie bez problemów radzić ze starszymi seriami, a ich przewaga rośnie znacząco po włączeniu techniki DLSS.

Nvidia

Nvidia

Trochę szkoda, że wykresy są tak mało szczegółowe, ale na szczęście z pomocą przyszła społeczność Reddita, która na podstawie ujawnionych danych oszacowała, jak wysoka będzie liczba klatek dla każdej z kart wymienionych na prezentacji. Oczywiście założono, że na powyższych slajdach skala zaczyna się od zera, co nie musi być niestety prawdą, pamiętając wcześniejsze prezentacje zielonych. Choćby z tego powodu do załączonego poniżej wykresu należy podjeść z odpowiednim dystansem.

Nvidia

Wydajność nowych kart poznamy już niedługo z niezależnych tekstów największych redakcji. Według plotek krążących w sieci, zieloni przesunęli termin publikacji recenzji na 19 września, czyli na dzień przed sklepową premierą GeForce'ów RTX. Wcześniej w sieci ma natomiast pojawić się pełen opis nowej architektury, co też powinno być interesującą lekturą.

Źródło: Nvidia, Reddit