Adrian Kotowski | 18 września 2018, 21:22

AMD Athlon 200GE trafia do sprzedaży

Przynajmniej na zachodzie. AMD poinformowało o wprowadzeniu do sklepów swojego nowego APU Athlon 200GE, przygotowanego z myślą o mniej wymagających użytkownikach. Chip jest naprawdę interesującą jednostką, która choćby z powodu zintegrowanego układu graficznego powinna stawić czoła procesorom z rodzin Pentium i Celeron.

AMD potwierdziło, że Athlon 200GE można już zamawiać w wybranych sklepach na całym świecie. W Polsce na ten moment trudno znaleźć tę jednostkę, ale powinno się to zmienić w ciągu kilku najbliższych dni. Za naszą zachodnią granicą APU można nabyć już za 56 euro, czyli około 240 złotych. Takiej też kwoty powinniśmy spodziewać się w naszym kraju.

AMD Athlon 200GE

Sam Athlon 200GE to dwurdzeniowy i czterowątkowy procesor wykonany w litografii 14 nm, taktowany zegarem 3,2 GHz. Jednostka nie oferuje trybu Turbo, nie ma też możliwości podkręcenia, co w tej półce cenowej byłoby naprawdę ogromnym atutem. Na pokładzie znajdziemy też układ graficzny Vega 3, oferujący 192 procesory strumieniowe. TDP całego APU to tylko 35 W, dzięki czemu model powinien sprawdzić się też jako element bardzo małych zestawów komputerowych.

Zaletą Athlona 200GE jest też zgodność z podstawką AM4, dzięki czemu możemy go bez problemu wymienić na nowszy model, w tym chipy, które pojawią się na rynku w ciągu najbliższych dwóch lat. Jeśli szukacie nieco mocniejszych APU, to AMD ma dla Was też dobrze już znane konstrukcje Ryzen 3 2200G i Ryzen 5 2400G, oferujące przede wszystkim więcej fizycznych rdzeni, ale także mocniejsze układy graficzne.

Źródło: prasowe