Karolina Kowalska | 8 października 2018, 01:41

AMD w styczniu zaprezentuje pierwsze CPU i GPU w litografii 7nm

Demonstracja podczas CES 2019. Lisa Su, CEO firmy AMD podczas CES 2019 prezentować będzie dalszą ścieżkę rozwoju i plany firmy. Jak się okazuje, jedną z największych oczekiwanych prezentacji ma być zapowiedź nowych procesorów (w tym graficznych) wykonanych w litografii 7nm. Impreza będzie miała miejsce w Las Vegas dokładnie 9. stycznia 2019 i wystartuje o godzinie 9 czasu lokalnego.

AMD stawia naprawdę duży krok zapowiadając prezentację swoich produktów wykonanych w litografii 7nm. Sprawa jest tym bardziej na ostrzu noża zważywszy na ostatnie problemy głównego konkurenta Czerwonych, jakim jest Intel. Produkty, które zostaną przedstawione podczas najbliższego eventu CES, i które wykonane będą w litografii 7nm to zarówno jednostki CPU jak i GPU. Prędkie wprowadzenie tak wydajnych chipów pozwoli nie tylko na zapewnienie wyższej wydajności, ale i da sporą szansę Czerwonym na dominację w sektorze komputerowym.

Powinniśmy spodziewać się, że pierwszy na świecie procesor wykonany w litografii 7nm pojawi się wraz z kolejną falą procesorów EPYC. Z kolei jeśli chodzi o procesory graficzne, to wydaje się, że będzie to coś z serii Radeon Instinct z układem Vega 20. Wracając na chwilę do CPU: jak czytamy na portalu Tweaktown, nowe procesory EPYC powinny dysponować 64 rdzeniami i 128 wątkami, co oznacza, że zostawią flagowce Niebieskich daleko w tyle.

Źródło: TweakTown