Bartosz Czechowicz | 8 października 2018, 12:00

PlayStation 5 może dostać tryb kompatybilności wstecznej

Byłaby to ogromna zaleta następnej konsoli Sony. PlayStation 5 może dostać tryb kompatybilności wstecznej - pisze serwis PushSquare. Wskazuje na to patent, który firma zarejestrowała w Stanach Zjednoczonych.

Dokument nosi nazwę "Remastering by emulation" i opisuje opcje pozwalające na uruchamianie oprogramowania pisanego z myślą o ekranach pracujących w niższej rozdzielczości na współczesnych wyświetlaczach bez jednoczesnych ingerencji w kod źródłowy. Sam patent oczywiście niczego nie gwarantuje, ale zachodnie serwisy twierdzą, że może być on powiązany z nadchodzącą premierą PlayStation 5 i planowaną dla konsoli funkcją kompatybilności wstecznej. Czy jednak urządzenie faktycznie dostanie taką opcję? Trudno powiedzieć, ale Sony z pewnością zdaje sobie sprawę, że potencjalnym klientom może na tym bardzo zależeć (PlayStation 4 było mocno krytykowane właśnie ze względu na brak możliwości uruchamiania tytułów z PlayStation 3).

Sprawdź ceny najpopularniejszych telewizorów 4K!

Kiedy natomiast zobaczymy nową konsolę Sony? Data oficjalnie nie jest jeszcze znana, ale za kulisami mówi się, że premiera została zaplanowana na 2020 rok. Jeśli to prawda, to PlayStation 4 jest już w ostatniej fazie swojego cyklu życia, co z kolei oznacza, że ostatnie, "duże" gry na wyłączność dla tego modelu zostaną zaprezentowane w przyszłym roku, ewentualnie jeszcze na początku 2020 roku.

Źródło: pushsquare