Adrian Kotowski | 8 października 2018, 15:35

Skybound Games dokończy produkcję The Walking Dead: The Final Season

Żywe trupy jeszcze nie umarły. Firma Skybound Games poinformowała na swoim Twitterze, że dokończy przygotowanie pozostałych epizodów gry The Walking Dead: The Final Season. Dzięki temu fani przygód Clementine będą mogli poznać finał jej wędrówki, a sama produkcja nie zostanie ucięta w połowie. Trochę szkoda, że z innymi porzuconymi seriami nie będzie podobnie. 

Skybound Games podpisało z przedstawicielami zamkniętego już studia Telltale Games umowę, na mocy której przygotuje dwa ostatnie epizody The Walking Dead: The Final Season o tytułach Broken Toys i Take Us Back. Wybranie takiego partnera było o tyle sensowne, że Skybound Entertainment, spółka matka Skybound Games, posiada prawa do marki The Walking Dead i uczestniczy w produkcji popularnego serialu o tym samym tytule.

Samo studio powstało w kwietniu 2018, a jego celem początkowo było tylko wydawanie produkcji niezależnych tworzonych przez inne podmioty. Firma wprowadziła na rynek konsolowe wersje Slime Rancher i The Long Dark. Skybound Games nie ma więc większego doświadczenia w tworzeniu dużych produkcji, co stawia pod dużym znakiem zapytania jakość dwóch ostatnich epizodów The Walking Dead: The Final Season. Miejmy nadzieję, że deweloperzy postarają się i zapewnią godne pożegnanie z tą świetną serią.

Sprawdź ranking najpopularniejszych gier dostępnych w Polsce

Źródło: Twitter