Bartosz Czechowicz | 8 października 2018, 20:42

OnePlus: model OnePlus 6T zobaczymy już 30 października

To już pewne. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, high-endowego smartfona. Wcześniej przypuszczaliśmy, że model 6T zadebiutuje mniej więcej w połowie tego miesiąca, ale teraz wiemy, że do niczego takiego nie dojdzie. Producent ujawnił bowiem właśnie, że sprzęt zostanie oficjalnie zaprezentowany 30 października.

OnePlus 6T ma być typowym przedstawicielem segmentu premium, jednak już na wstępie warto zauważyć, że urządzenie raczej nie zaoferuje żadnego wzrostu wydajności względem poprzedniego modelu firmy; smartfon znowu będzie bowiem bazował na Snapdragonie 845 i 6/8 GB pamięci RAM. Jakich więc zmian możemy się spodziewać? Cóż, najprawdopodobniej dojdzie do delikatnego podbicia rozdzielczości wyświetlacza (OnePlus 6 miał panel 2280 x 1080 pikseli) i zwiększenia pojemności baterii (3300 mAh w poprzedniej konstukcji). Firma ujawniła też, że ekran nowego flagowca będzie zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych, a sam telefon zostanie pozbawiony 3,5-milimetrowego wyjścia audio. O ile to pierwsze można uznać za dobrą wiadomość, o tyle potrzeba zmiany słuchawek/zakupu specjalnej przejściówki raczej nie spodoba się potencjalnym klientom OnePlusa.

OnePlus 6 - sprawdź aktualne ceny

OnePlus 5T - sprawdź aktualne ceny

W sieci brakuje obecnie oficjalnych informacji na temat kosztów zakupu modelu 6T. Większość osób z pewnością ma nadzieje, że producent nie zwiększy cen swojego nowego flagowca, ale niestety, nie można wykluczać scenariusza, w którym urządzenie byłoby droższe od poprzednika (w przypadku OnePlusa 6 startowa cena wynosiła 519 euro).

Źródło: ubergizmo