Adrian Kotowski | 8 października 2018, 21:37

G.Skill Trident Z RGB DC - specyfikacja powiększonych modułów pamięci DDR4

Tylko dla posiadaczy wybranych płyt Asusa. G.Skill poinformowało o wprowadzeniu do swojej oferty modułów pamięci Trident Z RGB DC, charakteryzujących się dwukrotnie większą niż normalnie pojemnością. Producent przygotował trzy wersje różniące się częstotliwością pracy i/lub opóźnieniami. Wszystkie łączy natomiast specyficzna budowa i obecność systemu podświetlenia Aura Sync.

Pierwsze wiadomości na temat pamięci Trident Z RGB DC pojawiły się we wrześniu tego roku i na szczęście nie trzeba było czekać zbyt długo na ich oficjalną premierę. Moduły są wyraźnie wyższe niż standardowe produkty tego typu i mają na pokładzie dwukrotnie więcej 8-gigabitowych kości niż zwykle. Dzięki temu pojedyncza konstrukcja ma pojemność aż 32 GB, co jest istotne szczególnie w przypadku płyt głównych oferujących tylko dwa banki na pamięć RAM.

G.Skill Trident Z RGB DC

Problemem jest to, że zestawy Trident Z RGB DC kompatybilne są tylko z kilkoma konstrukcjami Asusa, przez co ich popularność raczej nie będzie zbyt duża. Moduły można zamontować w konstrukcjach ROG Z390 Maximus XI Apex, ROG Maximus XI Gene i ROG Strix Z390-I Gaming. Użytkownicy innych urządzeń muszą obejść się smakiem. Co do samej specyfikacji, G.Skill wykorzystał w swoich nowych pamięciach kości Samsung B-die, a sprzedawane zestawy zawierają po dwa moduły 32 GB. W załączonej tabeli możecie sprawdzić ich taktowanie i opóźnienia.

Wszystkie wersje oferują profile XMP 2.0, które pozwolą w łatwy sposób ustawić reklamowane przez producenta parametry pracy. Ceny modułów nie są na ten moment znane, ale chyba nikt nie sądzi, że będą przystępne. Wystarczy spojrzeć ile kosztują bardziej tradycyjne zestawy Trident Z RGB, by mieć pewność, że wersje Double Capacity będą naprawdę drogie.

Źródło: prasowe