Bartosz Czechowicz | 9 października 2018, 16:41

Huawei też wprowadzi do swojej oferty smartfona dla graczy

To było do przewidzenia. Huawei zapowiedziało właśnie, że wraz z high-endowymi modelami Mate 20 i Mate 20 Pro zapowie własnego smartfona dla graczy. Nietrudno domyślić się, że firma zdecydowało się na ten krok pod wpływem obecnych trendów w branży urządzeń przenośnych. Własne, gamingowe telefony mają już bowiem w swojej ofercie takie marki jak chociażby Xiaomi, Asus, Nubia czy Razer.

Z przekazanych przez Huawei materiałów wynika, że smartfon zadebiutuje pod nazwą Mate 20X. Jego specyfikacja techniczna nie jest jeszcze oficjalnie znana, ale banżowe serwisy podają, że sprzęt został wyposażony w ekran OLED o przekątnej na poziomie 7,21-cala oraz rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli. Konstrukcja najprawdopodobniej bazuje na nadchodzącym, czołowym chipie producenta, Kirinie 980 i ma maksymalnie 8 GB pamięci RAM (prawdopodobnie pojawią się też wersje z 4 i 6 GB). Jako że będziemy mieć do czynienia z telefonem dla graczy, to sprzęt powinien wyróżniać się również dużą baterią i wydajnym systemem chłodzenia (to ostatnie zostało już akurat potwierdzone przez Huawei).

Sprawdź ranking najpopularniejszych smartfonów!

Ile dokładnie ma kosztować model Mate 20X? Tego póki co nie wiemy, ale autorski system chłodzenia urządzenia i Kirin 980 sugerują, że cena sprzętu będzie zawierać się gdzieś w przedziale od 3000 do 4000 zł. Trudno powiedzieć, czy smartfon trafi do oficjalnej sprzedaży w Polsce, jednak zainteresowane nim osoby nie powinny mieć większych problemów ze sprowadzeniem własnego egzemplarza z zagranicy.

Źródło: wccftech