Adrian Kotowski | 9 października 2018, 16:51

3DMark z nowym testem Night Raid

Benchmark dla słabszych urządzeń. UL zaktualizowało popularną aplikację 3DMark dodając do niej nowy testy Night Raid przygotowany z myślą o notebookach i tabletach z systemem Windows. Program pozwoli sprawdzić i porównać wydajność zintegrowanych układów graficznych w środowisku DirectX 12, dzięki czemu użytkownicy będą wiedzieć, jakich osiągów mogą się spodziewać podczas gry np. w popularne produkcje e-sportowe.

Night Raid składa się z dwóch testów GPU i jednego CPU. UL odpowiednio przycięło jakość oprawy graficznej, a sam benchmark uruchamiany jest w rozdzielczości 1080p, czyli takiej, jaka jest dostępna w wielu komputerach przenośnych. W pierwszym przypadku sprawdzana jest wydajność układu graficznego w obliczeniach związanych z dynamicznymi odbiciami, teselacją, symulacją cząsteczek i efektami postprocesowymi.

W teście procesora chodzi natomiast o zobaczenie, jak chip radzi sobie z usuwaniem niewidocznych powierzchni (occlusion culling), symulacją efektów fizycznych i proceduralnym generowaniem wybranych elementów. Night Raid jest darmowy, ale oczywiście dostępne są też specjalne opcje dla osób posiadających 3DMarka w wersji Advanced lub Professional. Ci mogą ustawić parametry pracy benchmarka, czy skorzystać ze Stress Testu, który pozwoli sprawdzić stabilność naszego urządzenia mobilnego. Należy też zaznaczyć, ze Night Raid jest pierwszym benchmarkiem firmy kompatybilnym z urządzeniami z Windows 10 napędzanymi przez układy ARM. Producent wspomina o zgodności z takimi produktami jak Asus NovaGo, HP Envy x2, Lenovo Miix 630 oraz Lenovo Yoga C630 WOS.

Przy okazji wydania nowego rozszerzenia dla 3DMarka, UL przeceniło swoją aplikację, która kosztuje obecnie na Steamie jedyne 26,99 zł. Warto pamiętać, że jeszcze w tym roku pojawić ma się oprogramowanie do testowania wydajności kart w grach z ray tracingiem.

Sprawdź ranking notebooków dostępnych w polskich sklepach

Źródło: UL