Bartosz Czechowicz | 9 października 2018, 17:03

Sony: PlayStation 5 jest niezbędne

Firma rozwiewa wszystkie wątpliwości. Kenichiro Yoshida, nowy dyrektor generalny Sony, potwierdził właśnie, że Japończycy pracują nad PlayStation 5. "W tym momencie mogę powiedzieć, że niezbędnym jest posiadanie sprzętu następnej generacji" - powiedział szef przedsiębiorstwa w wywiadzie przeprowadzonym przez The Financial Times.

Kenichiro Yoshida nie dodał wprawdzie, ze chodzi o PlayStation 5, ale nietrudno domyślić się, że szef Sony miał na myśli właśnie tę konsolę. PlayStation 4 weszło już w ostatni cykl życia, a dużo osób od lat narzeka, że urządzeniu brakuje mocy - mówiąc krótko, może chodzić tylko o bezpośredniego następcę tego modelu. Słowa Yoshidy powinny też rozwiać wątpliwości tych, którzy przypuszczali, że Japończycy mogą skończyć z marką PlayStation i przestawić się na granie w chmurze. Cóż, po sieci krążą takie plotki, ale jeśli kiedykolwiek to nastąpi, to prawdopodobnie będzie to dopiero po zakończeniu cyklu życia PlayStation 5.

Sprawdź ceny najpopularniejszych telewizorów 4K!

Kiedy natomiast możemy spodziewać się premiery nowej generacji konsoli od Sony? Oficjalna data nie została nigdzie podana, jednak za kulisami mówi się o 2020 roku i taki termin wydaje się bardzo prawdopodobny. Jeśli natomiast chodzi o specyfikację techniczną sprzętu, to niektórzy twierdzą, że urządzenie dostanie 8-rdzeniowy procesor AMD ZEN i grafikę NAVI. Ma ono także pozwolić na uruchamianie gier z PlayStation 4.

Kazuo Hirai (z lewej) i Kenichiro Yoshida (z prawej)

 

Źródło: wccftech