Adrian Kotowski | 9 października 2018, 23:11

Google Pixel Slate - specyfikacja

Tablet z Chrome OS. Google zaprezentowało dzisiaj konstrukcję Pixel Slate, mogącą być doskonałą propozycją dla fanów Chromebooków. Przedsiębiorstwo przygotowało tablet o całkiem przyzwoitej specyfikacji, do którego w razie potrzeby można bez problemu podpiąć klawiaturę i korzystać jak z notebooka. Sprzęt będzie dostępny w kilku konfiguracjach różniących się m.in. procesorem i ilością dostępnej pamięci na dane.

Google Pixel Slate to tablet wyposażony w dotykowy ekran LCD o przekątnej 12,3’’, rozdzielczości 3000 x 2000 pikseli i jasności na poziomie 400 cd/m2. Całość została zamknięta w obudowie z aluminium i szkła Gorilla Glass 5, a wymiary i waga to odpowiednio 290,85 mm x 202,04 mm x 7 mm oraz 721 g. Na panelu przednim znalazły się dwa głośniki i kamera o rozdzielczości 8 Mpx z szerokim polem widzenia i przysłoną f/1.9. Z boku znajdziemy przycisk włączenia urządzenia, który jest równocześnie sensorem linii papilarnych. Za bezpieczeństwo korzystania z tabletu odpowiada chip Titan C, mający chronić system operacyjny i zapisane hasła przed ingerencją nieuprawnionych osób.

Google Pixel Slate

Tylna kamera to także konstrukcja 8 Mpx, ale ta posiada już autofocus i przysłonę f/1.8. Za łączność bezprzewodową odpowiadają moduły Wi-Fi 802.11ac 2x2 MIMO i Bluetooth 4.2. Tablet oferuje tylko trzy złącza – dwa USB Typu-C i jedno służące do podpięcia klawiatury Pixel Slate Keyboard, dostępnej niestety oddzielnie w cenie 199 dolarów. Trochę szkoda, że Google nie wyposażyło swojego produktu w gniazdo audio – przy takich rozmiarach urządzenia trudno to usprawiedliwić, tym bardziej, że w opakowaniu nie znajdziemy nawet przejściówki z USB-C do mini jack. Jak wspomnieliśmy na początku, tablet działa pod kontrolą systemu Chrome OS.

Sprawdź ceny popularnych tabletów dostępnych w polskich sklepach

Google Pixel Slate

Pixel Slate to produkt bazujący na platformie Intela. Mamy tutaj całą gamę chipów niebieskich, od Celeronów, przez Core m3, na Core i7 kończąc. Wybrany CPU w dużym stopniu determinuje jak wyglądać będzie konfiguracji pamięci RAM i pojemność nośników danych. Przekłada się też, co oczywiste, na cenę sprzętu. Wszystkie dane na ten temat znajdziecie w poniższej tabeli:

Procesor

Intel Celeron

Intel Core m3
(8. gen)

Intel Core i5 (8. gen)

Intel Core i7 (8. gen)

Pamięć RAM

4 GB lub 8 GB

8 GB

8 GB

16 GB

Nośnik SSD

32 GB lub 64 GB

64 GB

128 GB

256 GB

Cena

od 599$

od 799$

od 999$

od 1599$

Google Pixel Slate

Źródło: Google