Adrian Kotowski | 11 października 2018, 17:12

Cooler Master ControlPad - prezentacja analogowego keypada

Ciekawy produkt nie tylko dla graczy. Cooler Master uruchomił na Kickstarterze kampanię crowdfundingową, w której zbiera pieniądze na przygotowanie analogowego keypada ControlPad. Ta niewielka klawiatura ma zaoferować precyzję sterowania dostępną na padach i joystickach do gier. Do tego sprzęt może się świetnie sprawdzić także w obsłudze aplikacji do obróbki grafiki oraz w medycynie.

Cooler Master ControlPad jest specyficznym produktem, który – jak wskazuje sam producent – jest kierowany tylko do niewielkiej grupy klientów. Właśnie z powodu tej cechy przedsiębiorstwo zdecydowało się na kampanię na Kickstarterze, która nie tylko pozwoli sfinansować stworzenie sprzętu, ale też pokaże zainteresowanie nim wśród potencjalnych klientów. Przejdźmy jednak do samego keypada.

Cooler Master ControlPad

ControlPad został wyposażony w przełączniki mechaniczne Cherry MX Red lub Gateron Red i oferuje 24 w pełni programowalne klawisze. Producent skorzystał też z techniki firmy Aimpad, dzięki której przyciski działają w podobny sposób do gałek analogowych kontrolera do gier. Nie ma tutaj tylko dwóch stanów, jak w zwykłej klawiaturze (gdzie rozpoznawane jest wciśnięcie lub jego brak), a masę pośrednich, pozwalających np. na płynne przechodzenie od chodu do biegu w grach TPP. Keypad świetnie nada się też do sterowania samolotami i pojazdami kosmicznymi, które właściwie zawsze wymagają analogowego kontrolera.

Sprawdź ceny popularnych keypadów dostępnych w naszym kraju

Cooler Master ControlPad

Cooler Master kieruje swój produkt nie tylko do graczy. Firma przygotowała odpowiednie profile i zestawy klawiszy odpowiadające funkcjom dostępnym w programach firmy Adobe. Jak widać na załączonym filmie produkt może być też przydatny w radiologii, podczas przeglądania tysięcy zdjęć. Wracając do specyfikacji ControlPada, na jego pokładzie znalazł się 32-bitowy chip Cortex M3 i 512 KB pamięci na profile, a czas reakcji wynosi 1 ms. Produkt jest wyposażony w podświetlenie RGB, ma dwie rolki i system nagrywania makr.

Dobrą trwałość zapewnia aluminiowa obudowa i wysokiej jakości tworzywo sztuczne. Dla lepszej wygody korzystania z keypada został on też wyposażony w podkładkę pod nadgarstek. Sprzęt podpinamy do peceta za pomocą kabla USB o długości 1,8 m. Cooler Master zamierza wprowadzić swój produkt do sprzedaży w maju 2019 roku. Wczesna wersja ControlPada kosztuje 75$, a za finalny model trzeba będzie zapłacić około 100$.

Cooler Master ControlPad

Źródło: prasowe