Adrian Kotowski | 11 października 2018, 22:29

Electronic Arts odświeży gry z serii Command & Conquer

Tylko jeszcze nie wiadomo które. Wpis Reddicie autorska Jima Vesselli przyprawił o szybsze bicie serca chyba wszystkich fanów gier z serii Command & Conquer. Przedstawiciel Electronic Arts ogłosił, że jego firma zamierza odświeżyć te klasyczne strategie, by w ten sposób uczcić 25. urodziny marki. Na taką wiadomość czekało z pewnością wiele osób, które były zawiedzione tym, co ostatnio z serią zrobiło EA.

Command & Conquer od wielu lat jest już marką w zasadzie martwą. Nie zmienia to nawet fakt zapowiedzi Command & Conquer: Rivals – strategii przygotowanej na urządzenia mobilne, której odbiór w środowisk fanów serii był bardzo negatywny. Jim Vessella z EA poinformował, że jego firma wsłuchała się w głosy graczy, którzy chcą by C&C powróciło na pecety. Właśnie dlatego w przygotowaniu mają być remastery starszych produkcji.

Command & Conquer

Nie wiemy niestety, czy EA zamierza odświeżyć wszystkie części, czy może tylko wybrane, a jeśli tak, to które z nich. Vessella i spółka zamierzają zbierać opinie na temat marki i tego, czego od niej oczekujemy. Znając te dane firma będzie zastanawiać, jak rozwinąć tę serię. Warto wspomnieć, że pierwszy C&C został wydany w 1995 roku, więc 25-lecie będzie wypadać w 2020 roku. Może się okazać, że EA przygotuje nie tylko remastery, ale też pełnoprawną kontynuację.

Z odpowiedzi na Reddicie wiemy na pewno, że C&C Remaster nie będzie miał żadnych mikrotransakcji. Studio zajmujące się odświeżoną wersję zastanawia się obecnie m.in. nad tym, jaki interfejs użytkownika zastosować oraz czy pozostawić balans rozgrywki znany z podstawowych wersji. W kolejnych tygodniach mamy dowiedzieć się więcej na temat zmian i tego, co opinie fanów wniosły do samego projektu. Miejmy nadzieję, że tym razem EA nie da ciała i uda jej się nie tylko odświeżyć, ale i wskrzesić markę.

Zachęcamy do przejrzenia oferty gier strategicznych dostępnych w polskich sklepach

Źródło: Reddit